מדרסים לפלטפוס

מדרסים לפלטפוס 2018-01-18T09:25:48+02:00

מהו פלטפוס?

פלטפוס הוא השם המקצועי לתופעה בה אחת מהקשתות האורכיות של כף הרגל שטוחה (פס פלנוס) או נמוכה במיוחד. במצב זה כל משטח כף הרגל נוגע בקרקע ולמעשה כף הרגל "קורסת" לכיוון הקרקע.

קריסת כף הרגל מובילה לכך שעצמות הטאלוס והנאביקולר מתחככות וחיכוך זה מוביל לשחיקת סחוס, הגורמת לכאבים ההולכים ומחמירים במהלך השנים; שכן, כל צעד מוביל לקריסת הרגל פנימה, להחמרת הבעיה ולפגיעה גם באזורים נוספים בגוף (ברך, קרסול, אגן ואף גב).

בעיה נפוצה זו יכולה להופיע בכל גיל ובכל שלב בחיים ולכן חשוב לזהות ולטפל בה, על מנת למנוע את החמרתה.

כיצד אזהה האם יש לי פלטפוס?

על מנת לזהות האם כאבים בכף הרגל הינם סימפטום לפלטפוס, ניתן להתבונן על כף הרגל מול המראה ולראות האם מנח כף הרגל מוטה פנימה וכף הרגל נראית שטוחה. לעיתים, גם הנעל תשנה את צורתה בהתאם למנח כף הרגל.

מהן הסיבות להיווצרות פלטפוס?

הסיבות להיווצרות פלטפוס הן שונות ומגוונות: בעיות מולדות , דלקת פרקים, מחלת פרקים נוירופאטית, זיהומים בכף הרגל או גידולים סרטניים.

כיצד ניתן לפתור את הבעיה הזו?

ראשית, משקל גוף נמוך והקפדה על פעילות גופנית יסייעו  לתחושת הקלה לסובלים מפלטפוס. עם זאת, פתרון מיטבי במצב של פלטפוס יהיה להתאים מדרס איכותי לכף הרגל (לעיתים אף לכל החיים). 

מדרס המותאם אישית לכף הרגל ישפר את מנח כף הרגל וימנע את קריסתה כלפי פנים. באופן זה, יימנע חיכוך העצמות המוביל לשחיקת סחוס.

חשוב לזכור כי בעיית הפלטפוס לא נעלמת מעצמה וכי היא מחמירה במהלך השנים. על מנת למנוע התפתחות של בעיות נוספות באזורים אחרים בגוף חשוב ומומלץ לטפל בה עוד לפני הופעת הכאבים.

בהצלחה!

Thanks!