מדרסים – מחיר מומלץ

מדרסים – מחיר מומלץ 2019-03-24T11:39:38+02:00

מחיר מדרסים

כמה עולים מדרסים? זו שאלה שנשאלת לא פעם ובצדק!

מחיר מדרסים עשוי להשתנות ממכון למכון, זאת עקב אופן הכנת המדרס, החומרים מהם הוא עשוי וכן לאור העובדה ששוק זה לעיתים קרובות פרוץ וכל מכון מתמחר את המדרסים לפי ראות עיניו. כך הצרכן עומד לעיתים מבולבל מול האופציות הרבות השונות, ללא יכולת להבין ולהבחין בין המדרסים השונים.

במאמר זה ננסה לשפוך קצת אור על נושא מורכב זה ולתמחר עלויות מדרסים לפי סוגי חומרים, הליך ואופן הכנה וכן כל פרמטר הקשור בתמחור מדרסים.

עלות מדרסים

אך תחילה, קצת ידע כללי….מחיר מדרסים עשוי לנוע בין 150 ₪ ל-3000 ₪.  למה קיים הפרש כזה גדול? ההפרש המשמעותי הזה עשוי לנבוע ממספר סיבות:

מוצר זול מידי:

  1. תמחור מדרס בעלות נמוכה מאוד יצביע על כך שמדובר במוצר מדף – מוצר מוכן מראש, בד"כ מחומרים זולים, לא איכותיים ושאינו מתאים לכף רגלו של המטופל באופן מיטבי. מדרס כזה, לא רק שלא יטפל בבעיה שבגינה פנה המטופל לרכוש מדרסים, אלא אף עלול ליצור נזק.

  2. ישנם מדרסים הנראים כמדרסים שהותאמו באופן אישי, שכן הטביעו את כף הרגל של המטופל בתוך קופסה ספוגית, לצורך לקיחת מידה ובניית דגם גבס; אך בפועל השליכו את קופסת המדידה לפח ומסרו מוצר מוכן מראש, שאינו מותאם כלל לבעיותיו של המטופל. גם כאן, רב הנזק על התועלת.

  3. מדרסים המוכנים במקום, לרוב יהיו זולים יותר, כיוון שאינם מדויקים ולא מהווים מענה אמיתי לבעיה בגינה פנה המטופל לרכוש מדרסים. עלויות מדרסים מוכנים נמוכות באופן משמעותי ממדרסים המותאמים באופן מושלם למטופל.

מחיר מדרסים

מוצר יקר עד יקר מאוד:

  1. מדרסים יקרים יתומחרו כך, בראש ובראשונה, עקב העובדה שמדובר בשוק פרוץ ובלתי מוסדר בעולם האורטופדיה. כל אדם המתעסק קצת באורטופדיה, אם במכירת מוצרים ואם אחרת, יכול לומר שביכולתו לייצר מדרסים ולתמחר אותם במחיר גבוה, שכן ידוע שהמודעות למדרסים עלתה בקרב הציבור. הציבור, שמבין את חשיבות השימוש במדרסים לצורך שיפור מנח כף הרגל בפעולות ספורטיביות ו/או יומיומיות, לא יהסס להשקיע במדרס הנתפס בעיניו כאיכותי. קרוב לוודאי כי מחיר מדרס גבוה יצביע בעיני הלקוח על מדרס איכותי ולכן יצרני מדרסים רבים אינם בוחלים בהעלאת מחירי מדרסים. חשוב לזכור כי עלויות מדרסים מופרזות לא מעידות בהכרח על מדרסים איכותיים.

  2. איכות החומרים – ככל שהחומרים המשמשים להכנת המדרסים איכותיים יותר, מחירם עולה בהתאם. זאת מאחר ומדרס טוב עשוי ממספר שכבות המורכבות מחומרים משובחים.

  3. מקום אמין, המספק מדרסים ברמה גבוהה, יספק לרוב גם אחריות על המדרס, ליווי ומעקב של המטופל. זאת על מנת לוודא כי המדרס אכן מטפל בבעיה שלשמה המטופל פנה מלכתחילה, לבדוק שמבנה הלחצים השתנה בהתאם לצורך וכן לעקוב אחר הסתגלות המטופל למדרס. שירות וליווי זה מהווים חלק בלתי נפרד מעלויות מדרסים ותמחורם.

  4. השקעה בהכנת המדרס – מדרס איכותי דורש זמן בלתי מבוטל של הכנה. מלקיחת המידה, הכנת דגם גבס, ייצור המדרס, התאמתו למטופל, ליווי מתאים ומעקב. כל אלה לוקחים זמן רב וכלל שזמן ההשקעה במדרס עולה, כך עולה גם איכותו ומחירו עולה בהתאם.

כמה עולה מדרסים?

אז איך ראוי לתמחר עלויות מדרסים וכיצד, אני כצרכן, אדע על מה אני משלם?

אנו ב"חסדאי אורטופדיה" מאמינים שאין צורך לשלם סכומים מופרזים עבור מדרסים; על כן, מחירי המדרסים ב"חסדאי אורטופדיה" נעים בין 350 ₪ ל-950 ₪, כאשר ההבדל העיקרי בין מדרסים זולים ליקרים נובע בעיקר מסוגי החומרים, תכונותיהם ומשך האחריות.

במקרים קלים, שאינם מצריכים שימוש במדרסים העשויים משכבות רבות, ניתן לייצר מדרס בעלות נמוכה יותר לצרכן. כמו כן, מקרים קלים אינם מצריכים מעקב צמוד אחר הסתגלות המטופל למדרס.

מקרים מורכבים יותר, כגון דורבן, פלטפוס, קשת גבוהה ועוד מגוון בעיות בכף הרגל יצריכו ייצור מדרס ברמה גבוהה מאוד, עם מעקב צמוד ואחריות לזמן ארוך. עקב כך מחיר המדרס יעלה בהתאם.

חשוב לזכור כי תמחור מדרסים מופרז מצדיק בדיקה מעמיקה. לרוב אין סיבה לשלם מחיר גבוה מידי.

בהצלחה!

לפגישת ייעוץ חינם: 076-5408355

Thanks!